
Beskrivning
2 - Ledare Koppla bort terminalblocket; med svängande knivkoppling; med testalternativ; orange kopplingslänk; för din - järnväg 35 x 15 och 35 x 7,5; 4 mm²; Push-In Cage Clamp®; 4,00 mm²; röd
2004 Series Disconnect Terminal with Operating Tool
Disconnect -terminalen, artikelnummer 2004 - 1673, möjliggör enkel och säker anslutning. Stripplängder på 11 till 13 mm krävs för ledaranslutning med denna kopplingsterminal. Denna produkt är baserad på push - i Cage Clamp® -tekniken. Push - i Cage Clamp® är underhållet - gratis universell anslutning för alla ledartyper med den extra fördelen med direktanslutning: push - in. Styva ledare såväl som strandade ledare med hylsor kan anslutas direkt utan verktyg. Förbehandling av ledarna, t.ex. genom att krimpa på hylsor, krävs inte. Dimensionerna är (6,2 x 71,2 x 44,2) mm i bredd x höjddjup. Denna kopplingsterminal är lämplig för ledarens tvärsnitt från 0,5 mm² till 6 mm², beroende på ledartyp.
Anslutningsdata
| Klämmor | 2 |
| Totalt antal potentialer | 1 |
| Antal nivåer | 1 |
| Antal bygelplatser | 2 |
Anslutning 1
| Anslutningsteknik | Push - i burklämman® |
| Manövreringstyp | Driftsverktyg |
| Anslutningsbara ledarmaterial | Koppar |
| Nominellt kors - | 4 mm² |
| Fast ledare | 0,5 ... 6 mm² / 20 ... 10 AWG |
| Fast ledare; push - i uppsägning | 1 ... 6 mm² / 14 ... 10 AWG |
| Strandad dirigent | 0,5 ... 6 mm² / 20 ... 10 AWG |
| Fin - strandad ledare | 0,5 ... 6 mm² / 20 ... 10 AWG |
| Fin - strandad ledare; med isolerad hylsa | 0,5 ... 4 mm² / 20 ... 12 AWG |
| Fin - strandad ledare; med oisolerad hylsa | 1,5 ... 4 mm² / 18 ... 12 AWG |
| Fin - strandad ledare; med hylsa; push - i uppsägning | 1,5 ... 4 mm² / 18 ... 12 AWG |
| Obs (Conductor Cross - Avsnitt) | Beroende på ledarens karakteristik kan en ledare med ett mindre kors - också sättas in via push - vid uppsägning. |
| Remslängd | 11 ... 13 mm / 0,43 ... 0,51 tum |
| Ledningsriktning | Fram - Ingångsledningar |
Fysisk information
| Bredd | 6,2 mm / 0,244 tum |
| Höjd | 71,2 mm / 2.803 tum |
| Djup från övre - kant av din - järnväg | 32,9 mm / 1.295 tum |
| Djup | 44,2 mm / 1,74 tum |
Mekanisk data
| Monteringstyp | DIN-35-järnväg |
| Markeringsnivå | Markering av mitten/sido- |
Materialdata
| Obs (Materialdata) | Information om materialspecifikationer finns här |
| Färg | röd |
| Materialgrupp | I |
| Isoleringsmaterial (huvudbostäder) | Polyamid (PA66) |
| Tapplig klass per UL94 | V0 |
| Brandbelastning | 0,205mj |
| Vikt | 10,3g |
Miljökrav
| Bearbetningstemperatur | -35 ... +85 examen |
| Kontinuerlig driftstemperatur | -60 ... +105 examen |
Handelsuppgifter
| PU (SPU) | 50 st |
| Förpackningstyp | Låda |
| Ursprungsland | Cn |
| Gtin | 4066966678826 |
| Tulltariffantal | 85365080000 |
Produkts klassificering
| Unspsc | 39121410 |
| Etim 9.0 | EC000902 |
| Eccn | Ingen amerikansk klassificering |
Miljöproduktöverensstämmelse
| ROHS -efterlevnadsstatus | Kompatibelt, inget undantag |
Populära Taggar: 2004-1673, Kina 2004-1673 Tillverkare, leverantörer, fabrik
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







