
Beskrivning
Manlig kontakt; 3-pol; orange
730 Series Pin Header, Orange
Denna stifthuvud (artikelnummer 730 - 113) är designad för sömlös elektrisk installation. Denna stifthuvud kräver en stripplängd på mellan 8 och 9 mm för ledaranslutning. Denna produkt är baserad på Cage Clamp® -teknik. Den beprövade och underhåll - Free Cage Clamp® Universal -anslutning tillåter anslutningen av alla ledartyper med en burklämma. Förbehandling av ledarna, såsom crimp på trådändfiskor, krävs inte. Dimensionerna är bredd x höjd x djup (30 x 35,5 x 22,5) mm. Beroende på ledartyp är stifthuvudet lämplig för ledarens tvärsnitt från 0,08 mm² till 2,5 mm². Kontaktytan är tenn.
Anslutningsdata
| Totalt antal potentialer | 3 |
| Antal anslutningstyper | 1 |
| Antal nivåer | 1 |
Anslutning 1
| Anslutningsteknik | Burklämma® |
| Manövreringstyp | Driftsverktyg |
| Fast ledare | 0,08 ... 2,5 mm² / 28 ... 14 AWG |
| Fin - strandad ledare | 0,08 ... 2,5 mm² / 28 ... 14 AWG |
| Fin - strandad ledare; med isolerad hylsa | 0,25 ... 1,5 mm² |
| Fin - strandad ledare; med oisolerad hylsa | 0,25 ... 2,5 mm² |
| Remslängd | 8 ... 9 mm / 0,31 ... 0,35 tum |
| Polnummer | 3 |
Fysisk information
| Bredd | 30 mm / 1.181 tum |
| Höjd | 35,5 mm / 1.398 tum |
| Djup | 22,5 mm / 0,886 tum |
Mekanisk data
| Variabel kodning | Inga |
Plug - i anslutning
| Kontakttyp (pluggbar kontakt) | Manlig kontakt/plugg |
| Anslutning (anslutningstyp) | för ledare |
| Mismaterande skydd | Inga |
Materialdata
| Obs (Materialdata) | Information om materialspecifikationer finns här |
| Färg | orange |
| Materialgrupp | I |
| Isoleringsmaterial (huvudhus) | Polyamid (PA66) |
| Tapplig klass per UL94 | V0 |
| Klämmelmaterial | Chrome - Nickel Spring Steel (CRNI) |
| Kontaktmaterial | Elektrolytisk koppar (ECu) |
| Kontaktplätning | Tenn |
| Brandbelastning | 0,214mj |
| Vikt | 9,8g |
Miljökrav
| Begränsningstemperaturområdet | -60 ... +85 examen |
Handelsuppgifter
| Produktgrupp | 13 (Misc. Multi Conn. System) |
| PU (SPU) | 50 st |
| Förpackningstyp | väska |
| Ursprungsland | De |
| Gtin | 4044918508988 |
| Tulltariffantal | 85366930000 |
Produkts klassificering
| Unspsc | 39121409 |
| ECL@SS 10.0 | 27-14-11-06 |
| ECL@SS 9.0 | 27-14-11-06 |
| Etim 9.0 | EC001284 |
| Etim 8.0 | EC001284 |
| Eccn | Ingen amerikansk klassificering |
Miljöproduktöverensstämmelse
| ROHS -efterlevnadsstatus | Kompatibelt, inget undantag |
Populära Taggar: 730-113, Kina 730-113 Tillverkare, leverantörer, fabrik
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







