
CXA2520-0000-000N00Q430G
Vita lysdioder Vit 3000 K 80-CRI, XLAMP CXA2520-36V
Beskrivning
XLAMP® CXA2520 LED -arrayen expanderar Cree LED: s familj av högflöde, multi -Die -matriser, och erbjuder hög prestanda i en enkel - till - användplattform. Med XLAMP LED -belysningsklassens tillförlitlighet möjliggör CXA2520 -enhetens utsläppsyta både riktnings- och icke -riktade belysningsapplikationer och armaturdesign. CXA2520 finns tillgängligt i 2-stegs, 3-steg och 4-stegs färgkonsistens, och med en 19-mm optisk källa och ger nya nivåer av flöde och effektivitet till denna formfaktor. CX Family LED Design Guide tillhandahåller grundläggande information om kraven för att använda CXA2520 LED framgångsrikt i armaturdesign.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Cree Led |
| Produktkategori: | Vita lysdioder |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Vita kolvlysdioder |
| Monteringsstil: | Smd/smt |
| Paket / fall: | COB - chip - på - brädet |
| Belysningsfärg: | Varmvit |
| Våglängd/färgtemperatur: | 3000 K |
| Lysande flöde/strålningsflöde: | 2260 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 80 |
| Om - framåt nuvarande: | 550 MA |
| VF - Framåtspänning: | 35 V |
| Power Rating: | 19.3 W |
| Maximal driftstemperatur: | + 85 C |
| Linsfärg: | Tonad |
| Lensdimensioner: | 19 mm |
| Linsform: | Rund platt |
| Lens transparens: | Rensa |
| Serie: | CXA2520 |
| Förpackning: | Rör |
| Stämpla: | Cree Led |
| LED -storlek: | 23,85 mm x 23,85 mm x 1,7 mm |
| Produkttyp: | Vita lysdioder |
| Fabrikspaketkvantitet: | 100 |
| Underkategori: | Lysdioder |
| Typ: | Lysdioder med hög effekt |
| Enhetsvikt: | 0,246597 oz |
Populära Taggar: CXA2520-0000-000N00Q430G, Kina CXA2520-0000-000N00Q430G Tillverkare, leverantörer, fabrik, CLQ6B-TKW-S1L1R1H1TBB7935AA3, JR5050AWT-P-B27EB0000-N0000001, XBDGRN-00-0000-000000D03, XHP35B-00-0000-0DPUD240H, XQered-H0-0000-000000401, Xteary-00-0000-000000n03
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







