
Xpgdwt - H1-0000-00JE7
Vita lysdioder Vit 3000 K 80 - Cri, Xlamp XP-G3 LED
Beskrivning
XLAMP® XP - G3 -lysdioder är optimerade för riktning, hög - Lumen -belysningsapplikationer där effekt och optisk kontroll är kritiska, såsom vägbanor, bärbara och trädgårdsodling. Den kompakta och beprövade 3,45 -MMP XP -plattformen har ett utmärkt ekosystem med tillgängliga optik- och systemlösningar, vilket gör det möjligt för belysningstillverkare att förenkla sin designprocess och förkorta tid -till -marknaden.
XP - G3 -lysdioder finns i och två olika vita och kungblå versioner: Standard & s -linje. XP - G3 Photo Red finns i S -linjeversionen. Den vita standardversionen levererar bästa - i - klass TM -21 livslängd och färgstabilitet över tid. S linjversioner av vita, kungblå och fotoröd levererar förbättrad effektivitet, bästa - i - klass svavelmotstånd och bättre system - på tillförlitlighet genom växling och dimning cykler. Med dessa S -linjeversioner levererar Cree LED -teknik med hög kraft -LED -teknik som är optimerad för både allmänna applikationer för belysning av trädgårdar där sensorer och omkoppling blir vanliga.
I detta dokument betecknar termerna vita, kungblå och fotoröd den vita, kungblå eller fotoröd XP - G3 LED utan hänsyn till dess standard- eller S -linjefunktioner. Termer Standard och S -linjen används vid behov för att differentiera prestanda för standard XP - G3 LED från XP - G3 LED med S -linjen.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Cree Led |
| Produktkategori: | Vita lysdioder |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Vita lysdioder |
| Monteringsstil: | Smd/smt |
| Paket / fall: | SMD-2 |
| Belysningsfärg: | Varmvit |
| Våglängd/färgtemperatur: | 3000 K |
| Lysande flöde/strålningsflöde: | 148 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 80 |
| Visningsvinkel: | 125 grader |
| Om - framåt nuvarande: | 350 MA |
| VF - Framåtspänning: | 2.7 V |
| Power Rating: | 1 W |
| Längd: | 3,45 mm |
| Bredd: | 3,45 mm |
| Höjd: | 2,26 mm |
| Maximal driftstemperatur: | + 85 C |
| Linsfärg: | Gul |
| Lensdimensioner: | 3,06 mm |
| Linsform: | Kupol |
| Lens transparens: | Rensa |
| Serie: | Xlamp xp - G3 |
| Förpackning: | Rulle |
| Stämpla: | Cree Led |
| LED -storlek: | 3,45 mm x 3,45 mm x 2,26 mm |
| Produkttyp: | Vita lysdioder |
| Fabrikspaketkvantitet: | 1000 |
| Underkategori: | Lysdioder |
| Typ: | Lysdioder med låg effekt |
Populära Taggar: XPGDWT - H1 - 0000-00JE7, China XPGDWT-H1-0000-00JE7 Tillverkare, leverantörer, fabriksfabrik, CMU1006-0000-000N0U0A30U, för Cree Led, XBDGRN-00-0000-000000D03, XPEBFR-L1-0000-00801, Xteary-00-0000-000000n03, XtEAWT-00-0000-000000DF5
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







