
Beskrivning
Optimerad för riktade applikationer med hög-lumen, från inomhus och utomhus till portabla och eftermonterade lampor, ger XLamp® XT-E LED hög prestanda och hög tillförlitlighet i industristandardens XP/XT-fotavtryck. XT-E LED erbjuder fördelarna med XT/XP-plattformen - kompakta och beprövade 3,45 mm x 3,45 mm paket och etablerade ekosystem - vilket gör att belysningstillverkare kan förenkla designprocessen och förkorta tiden till marknaden. XT-E LED finns i kungsblått och vitt. XT-E White LED erbjuder ett högeffektivt alternativ. I det här dokumentet betecknar termen vit den vita XT-E LED-lampan utan hänsyn till dess effektivitet. Termerna Standard och High Efficacy används när det är nödvändigt för att skilja prestanda för High Efficacy XT-E LED från XT-E LED utan det högeffektiva alternativet.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Cree LED |
| Produktkategori: | Enfärgade lysdioder |
| RoHS: | Detaljer |
| Produkt: | Blå lysdioder |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Paket/fodral: | SMD-2 |
| Våglängd/färgtemperatur: | 465 nm |
| Belysningsfärg: | Kungsblå |
| Ljusflöde/strålningsflöde: | 550 mW |
| Om - Vidarebefordra aktuell: | 350 mA |
| Vf - Framspänning: | 2.85 V |
| Effektvärde: | 550 mW |
| Linsform: | Kupol |
| Linstransparens: | Rensa |
| Serie: | XTEARY |
| Förpackning: | Rulle |
| Stämpla: | Cree LED |
| Höjd: | 2,36 mm |
| LED storlek: | 3,45 mm x 3,45 mm x 2,36 mm |
| Längd: | 3,45 mm |
| Maximal drifttemperatur: | + 85 C |
| Produkttyp: | Enfärgade lysdioder |
| Fabriksförpackning: | 1000 |
| Underkategori: | lysdioder |
| Handelsnamn: | XLamp |
| Typ: | Enfärgade lysdioder |
| Betraktningsvinkel: | 140 grader |
| Vr - Omvänd spänning: | 5 V |
| Bredd: | 3,45 mm |
| Enhetsvikt: | 1.695 g |
Populära Taggar: xteary-00-0000-000000n03, Kina xteary-00-0000-000000n03 tillverkare, leverantörer, fabrik, för Cree Led, JK3030AWT-00-0000-000B0BL465E, JR5050AWT-P-B27EB0000-N0000001, XPEBFR-L1-0000-00801, XPPAWT-H0-0000-0000U50DT, Xteary-00-0000-000000n03
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







