
Beskrivning
Luxeon 3014 har en kompakt paketstorlek på 3,0 mm x 1,4 mm x 0,70 mm - Idealisk för att uppnå enhetlig ljusutgång där utrymmet är begränsat, såsom linjära applikationer, rörbelysning och skyltar. Luxeon 3014 är het - färg riktad mot en korsningstemperatur på 65 grader, vilket säkerställer färgkonsistens och uppfyller ANSI -standarder vid driftsförhållanden.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Lumlat |
| Produktkategori: | Vita lysdioder |
| Fraktbegränsningar: |
Mouser säljer för närvarande inte den här produkten i din region. |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Vita lysdioder |
| Monteringsstil: | Smd/smt |
| Paket / fall: | 3014 |
| Belysningsfärg: | Varmvit |
| Våglängd/färgtemperatur: | 3000 K |
| Color Rendering Index - CRI: | 80 |
| Visningsvinkel: | 116 grader |
| Om - framåt nuvarande: | 60 ma |
| VF - Framåtspänning: | 3.1 V |
| Power Rating: | 186 MW |
| Längd: | 3 mm |
| Bredd: | 1,4 mm |
| Höjd: | 0,75 mm |
| Minsta driftstemperatur: | - 40 C |
| Maximal driftstemperatur: | + 105 C |
| Linsfärg: | Tonad |
| Lensdimensioner: | 2,5 mm x 1,15 mm |
| Linsform: | Rektangulär |
| Lens transparens: | Spridd |
| Serie: | Luxeon 3014 |
| Förpackning: | Rulle |
| Förpackning: | Tejp |
| Förpackning: | Mousereel |
| Stämpla: | Lumlat |
| Fuktkänslig: | Ja |
| Produkttyp: | Vita lysdioder |
| Fabrikspaketkvantitet: | 3000 |
| Underkategori: | Lysdioder |
| Branschnamn: | Luxoon |
| Typ: | Mid - Power LEDS |
| Enhetsvikt: | 0,008122 oz |
Populära Taggar: L130-3080001400001, Kina L130-3080001400001 Tillverkare, leverantörer, fabrik, L128-PR00CA3500000, L1CU-40800000000, L1CU-LME1000000000, L1SP-FRD0002000000, L1SP-RYL0002000000, L2C4-3090-M03E0900
Ett par:LXML - PM01-0090
Nästa:Lxml - pwn2
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







