
Beskrivning
Luxeon Sunplus 5050 är en robust lysdioder med hög effekt som använder ett industristandard 5050 Surface Mount -paket med en liten ljusutsläpp yta (LES). Luxeon sunplus 5050 levererar topp - klassad μmol/j och ppf (μmol/s) prestanda och lång livslängd med ccts som sträcker sig från 2200k till 6500k och kris på 70, 80 och 90. Det erbjuder het - färgmål för att säkerställa att LEDS är inom färgmålet för 80, 80 och 90. Det erbjuder het - färgmål för att säkerställa att LED -lysdlarna är inom färgmålet för 80, 80 och 90. Det erbjuder het - färgmål för att säkerställa att LED -lysdlarna är inom färgmålet för 80, 80 och 90. Det erbjuder het - färgmål för att säkerställa att LED -lysdlarna är inom färgmålet för 80, 80 och 90. Det erbjuder het - färgmål för att säkerställa att LEDS är inom färgmålet för 80, 80 och 90.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Lumlat |
| Produktkategori: | Vita lysdioder |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Horticulture -lysdioder |
| Monteringsstil: | Smd/smt |
| Paket / fall: | 2020 (5050 metric) |
| Belysningsfärg: | Coolvit |
| Våglängd/färgtemperatur: | 5000 K |
| Lysande flöde/strålningsflöde: | 693 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Visningsvinkel: | 116 grader |
| Om - framåt nuvarande: | 640 MA |
| VF - Framåtspänning: | 6 V |
| Power Rating: | 3.8 W |
| Längd: | 5 mm |
| Bredd: | 5 mm |
| Höjd: | 0,7 mm |
| Minsta driftstemperatur: | - 40 C |
| Maximal driftstemperatur: | + 105 C |
| Linsfärg: | Tonad |
| Lensdimensioner: | 4,56 mm |
| Linsform: | Rund platt |
| Lens transparens: | Spridd |
| Serie: | Luxeon sunplus 5050 |
| Förpackning: | Rulle |
| Förpackning: | Tejp |
| Stämpla: | Lumlat |
| Fuktkänslig: | Ja |
| Produkttyp: | Vita lysdioder |
| Fabrikspaketkvantitet: | 1000 |
| Underkategori: | Lysdioder |
| Branschnamn: | Luxoon |
| Typ: | Lysdioder med hög effekt |
| Enhetsvikt: | 0,016491 oz |
Populära Taggar: L150-5070500600000, China L150-5070500600000 Tillverkare, leverantörer, fabrik, L128-PR00CA3500000, L1CU-40800000000, L1CU-RED1000000000, L1SP-FRD0002000000, L1SP-RYL0002000000, L2C4-3090-M03E0900
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







