
EPP-150-12
Växla strömförsörjning 100,8W 12V 8.4A 150W w/tvingad luft
Beskrivning
Mean Well Epp - 100 och EPP-150 Single-Output Power Supplies tillhandahåller<0.5W no-load power consumption and high power density in a compact 4" x 2" footprint. The EPP-100 series offers high efficiency of up to 92.5%, and the EPP-150 series offers 93%. These modules feature 90VVäxelströmtill 264VVäxelströmUniversal AC -ingång, en 12V/0,3A -hjälputgång för en extern DC -fläkt, en byggd - i aktiv PFC -funktion och en kraft - på LED -indikator. Skydd inkluderar kortslutning, överbelastning, överspänning och overtemperatur. Mean Well EPP - 100 och EPP - 150 Single-Output Power Supplies kommer med en treårsgaranti.
Drag
- Kompakt 4 "x 2" fotavtryck
- <0.5W no-load power consumption
- Högeffektdensitet
- Hög effektivitet upp till 92,5% (EPP-100) eller 93% (EPP-150)
- 90VVäxelströmtill 264VVäxelströmuniversell AC -ingång
- Byggd - i aktiv PFC -funktion
- 12V/0.3A Hjälputgång för extern DC -fläkt
- Kort - Krets, överbelastning, överspänning och skydd av överemperatur
- 75W fri luftkonvektion, 100W med 20cfm tvångsluft (EPP-100)
- 100W fri luftkonvektion, 150W med 20cfm tvångsluft (EPP-150)
- Power - på LED -indikatorn
- 101,6 mm x 50,8 mm x 29mm dimensioner (l x w x h)
- UL / CUL / TUV / CB / CE -certifikat
- 3-årig garanti
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Mean Well |
| Produktkategori: | Byte av strömförsörjning |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Byte leveranser |
| Utgångsspänning - kanal 1: | 12 VDC |
| Antal utgångar: | 1 -utgång |
| Utgångseffekt: | 100.8 W, 150 W |
| Öppen ram/sluten: | Öppen ram |
| Ingångsspänning: | 90 VAC till 264 VAC, 127 VDC till 370 VDC |
| Utgångsström - kanal 1: | 8.4 A, 12.5 A |
| Industri: | Industriell |
| Monteringsstil: | Chassi |
| Längd: | 101,6 mm (4 tum) |
| Bredd: | 50,8 mm (2 tum) |
| Höjd: | 28.956 mm (1,14 tum) |
| Serie: | EPP-150 |
| Godkännanden: | EN60950-1, UL60950-1 |
| Stämpla: | Mean Well |
| Efterlevnad: | EN60950-1, UL60950-1 |
| Ingångsfrekvens: | 47 Hz till 63 Hz |
| Isoleringsspänning: | 3 kvac |
| Lastreglering: | Reglerad |
| Förpackning: | Bulk |
| Power - konvektion: | 100.8 W |
| Power - tvingad luft: | 150 W |
| Produkttyp: | Byte av strömförsörjning |
| Fabrikspaketkvantitet: | 72 |
| Underkategori: | Strömförsörjning |
| Enhetsvikt: | 7.054792 oz |
Populära Taggar: EPP-150-12, Kina EPP-150-12 Tillverkare, leverantörer, fabrik, HDR-30-12, LRS-350-12, LRS-350-24, betyg
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







