
Beskrivning
Mean Well LRS -200 200 W AC/DC Single Output Power Supply är en enda - Utgångsutslagen Type Strömförsörjning med 30 mm låg - Profildesign. Anta en ingång på 115VVäxelströmeller 230VVäxelström(Select by Switch), hela serien ger en utgångsspänningslinje på 3,3V, 4.2V, 5V, 12V, 15V, 24V, 36V och 48V. LRS-200 har hög effektivitet på upp till 90%. Den metalliska mesh -höljesdesignen förbättrar värmeavledningen så att hela serien fungerar från -30 grader till +70 grad under luftkonvektion utan fläkt. Genom att leverera en extremt låg strömförbrukning utan belastning (mindre än 0,75W), betyder det att LR-200 gör att slutsystemet enkelt kan uppfylla det globala energibehovet.
Drag
- AC -ingångsintervall som väljs av Switch
- Tål 300VVäxelströmöverspänningsingång i 5 sekunder
- Skydd
- Kortslutning
- Överbelastning
- Överspänning
- Övertemperatur
- Kylning genom fri luftkonvektion
- 1U låg profil
- Tål 5G vibrationstest
- LED -indikator för ström
- Nej - Ladda strömförbrukning<0.75W
- 100% full belastningsbränning - i testet
- Hög driftstemperatur upp till +70 examen
- Hög - Effektivitet, lång livslängd och hög tillförlitlighet
- 3-årig garanti
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Mean Well |
| Produktkategori: | Växling av strömförsörjning |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Byte leveranser |
| Utgångsspänning - kanal 1: | 12 VDC |
| Antal utgångar: | 1 -utgång |
| Utgångseffekt: | 204 W |
| Öppen ram/sluten: | Innesluten |
| Ingångsspänning: | 90 VAC till 132 VAC, 180 VAC till 264 VAC, 240 VDC till 370 VDC |
| Utgångsström - kanal 1: | 17 A |
| Industri: | Industriell |
| Monteringsstil: | Chassi |
| Längd: | 215 mm (8.465 tum) |
| Bredd: | 115 mm (4,528 tum) |
| Höjd: | 30 mm (1.181 tum) |
| Serie: | LRS-200 |
| Godkännanden: | UL60950-1 |
| Stämpla: | Mean Well |
| Efterlevnad: | UL60950-1 |
| Ingångsfrekvens: | 47 Hz till 63 Hz |
| Isoleringsspänning: | 3 KV |
| Lastreglering: | Reglerad |
| Produkttyp: | Byte av strömförsörjning |
| Fabrikspaketkvantitet: | 30 |
| Underkategori: | Strömförsörjning |
| Del # alias: | LM200-10B12 LM200-20B12R2 LM200-22B12R2 |
| Enhetsvikt: | 1,455 kg |
Populära Taggar: LRS-200-12, China LRS-200-12 Tillverkare, leverantörer, fabrik, HDR-30-12, LRS-350-12, LRS-350-24, betyg
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







