
Beskrivning
Genomsnittlig brunn MSP - 100/200/300/450/600/1000 Series Single Output Medical Power Supplies är höga - Wattage Power Supplies som erbjuder kortkretsar, överbelastning, över - spolstage och över -} Temperaturskydd. Med funktionerna i hög effektivitet, låg läckström (mindre än eller lika med 450μA), låg strömförbrukning utan belastning (<0.5W), 1U low profile (38mm), and 5-year warranty, MSP- series comply with international medical safety regulations (MOOP level), and EMI Class B level. MEAN WELL MSPx Single Output Medical Power Supplies can fulfill the high-quality demands of medical applications and are good power solutions for medical measurement equipment and non-patient contact medical applications.
Drag
- Universell AC -ingång
- Byggd - i aktiv PFC -funktion
- Hög effektivitet upp till 90%
- Kylning genom fri luftkonvektion
- Ingen belastning av strömförbrukning
- Byggd - i konstant begränsningskrets
- 1U låg profil
- Medicinsk säkerhetsgodkänd (Moop -nivå)
- Byggd - i kylfläkt på - Off Control (MSP-300 och 600 endast)
- Byggd - i DC OK Signal (endast MSP-300 och 600)
- Byggd - i fjärrkontroll på - off controll
- 5 års garanti
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Mean Well |
| Produktkategori: | Byte av strömförsörjning |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Byte leveranser |
| Utgångsspänning - kanal 1: | 24 VDC |
| Antal utgångar: | 1 -utgång |
| Utgångseffekt: | 1,008 kW |
| Öppen ram/sluten: | Innesluten |
| Ingångsspänning: | 90 VAC till 264 VAC, 127 VDC till 370 VDC |
| Utgångsström - kanal 1: | 42 A |
| Industri: | Medicinsk |
| Monteringsstil: | Chassi |
| Längd: | 218 mm (8.583 tum) |
| Bredd: | 105 mm (4.134 tum) |
| Höjd: | 63,5 mm (2,5 tum) |
| Serie: | MSP-1000 |
| Godkännanden: | ANSI/AAMI ES60601-1, EN55032, IEC60601-1 |
| Stämpla: | Mean Well |
| Efterlevnad: | ANSI/AAMI ES60601-1, EN55032, IEC60601-1 |
| Effektivitet: | 93 % |
| Ingångsfrekvens: | 47 Hz till 63 Hz |
| Isoleringsspänning: | 4 KVRMS |
| Lastreglering: | Reglerad |
| Maximal driftstemperatur: | + 70 C |
| Minsta driftstemperatur: | - 40 C |
| Driftstemperaturområde: | - 40 c till + 70 c |
| Produkttyp: | Byte av strömförsörjning |
| Fabrikspaketkvantitet: | 8 |
| Underkategori: | Strömförsörjning |
| Typ: | AC - DC Converter |
| Del # alias: | LMF1000-20B24 |
| Enhetsvikt: | 3.373 kg |
Populära Taggar: MSP-1000-24, China MSP-1000-24 Tillverkare, leverantörer, fabrik, HDR-30-12, LRS-350-12, LRS-350-24, betyg
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







