
Xlg - 150-la
LED -strömförsörjning 150W konstant effekt IP67 IO adj w/potten
Beskrivning
Mean Well XLG - 150 och XLG - 200 LED -drivrutiner har en konstant effektläge -design, vilket gör att kunder kan designa och justera förarens ström för olika LED -ljuskällor. De 150W/200W konstant Power Mode LED -drivrutinerna erbjuder hög effektivitet på upp till 94% med en typisk livslängd på mer än 50 000 timmar. Drivrutinerna finns i 3-i-1-dimning (dim-to-off) och justerbar utgång via potentiometerfunktionalitetsvarianter. XLG-150/200-enheterna tillverkas med en metallhusdesign utrustad med en funktionell mark. Förarna tillhandahåller också IP67-klassat Ingress-skydd, vilket gör XLG-150 och XLG-200 LED-drivrutiner idealiska för inomhus- och utomhusinstallationer.
Drag
- Konstant effektläge utgång
- Metallbostadsdesign
- Byggd - i aktiv PFC -funktion
- Ingen belastning/standby kraftförbrukning
- IP67 -klassade inomhus- eller utomhusinstallationer
- Kraftenhet i klass 2
- Mer än 50 000 timmar typisk livslängd
- Justerbar utgång via potentiometerfunktion
- 3 - i - 1 dimning (dim-to-off) -funktion
- 5 års garanti
Ansökningar
- Skyskrapa
- gatubelysning
- Arkitektonisk belysning
- Vikbelysning
- Trädgårdsbelysning
- Strålkastare
- Fiskebelysning
- DMX strömförsörjning
- Typ "HL" för användning i klass 1 och avdelning 2 farlig plats
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Mean Well |
| Produktkategori: | LED -strömförsörjning |
| ROHS: | Information |
| Driftsläge: | Konstant kraft (CP) |
| Utgångsström - kanal 1: | 700 ma |
| Utgångsspänning - kanal 1: | 120 VDC till 214 VDC |
| Utgångseffekt: | 150 W |
| Ingångsspänning: | 100 VAC till 305 VAC, 142 VDC till 431 VDC |
| Dimning: | Utan dimning |
| Antal utgångar: | 1 -utgång |
| Monteringsstil: | Chassifäste |
| Längd: | 180 mm (7.087 tum) |
| Bredd: | 63 mm (2,48 tum) |
| Höjd: | 35,5 mm (1.398 tum) |
| Industri: | Industriell |
| Standard: | Pfc |
| IP -betyg: | IP67 |
| Stämpla: | Mean Well |
| Maximal driftstemperatur: | + 90 C |
| Minsta driftstemperatur: | - 40 C |
| Öppen ram/sluten: | Innesluten |
| Produkt: | LED -strömförsörjning |
| Produkttyp: | LED -strömförsörjning |
| Fabrikspaketkvantitet: | 16 |
| Underkategori: | Strömförsörjning |
| Del # alias: | Xlg - 150 - la -ph |
| Enhetsvikt: | 1,764 kg |
Populära Taggar: xlg - 150 - LA, China XLG-150-LA-tillverkare, leverantörer, fabrik, HDR-30-12, LRS-350-12, LRS-350-24, betyg
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







