
Beskrivning
5-vägs distributionskontakt; 3-pol; Torsk. A; 1 ingång; 5 utgångar; vit
Distributionskontakt WINSTA® MIDI med skyddstyp IP20
För signal- och kraftöverföring: WINSTA® MIDI -distributionskontakten en kodning. Våra pluggbara installationsanslutningar med vårtrycksanslutningsteknologi fungerar helt utan skruvanslutningar. De tillåter flexibel, fel - gratis installation i ett stort antal möjliga användningsområden. För större säkerhet i elektriska installationer är den pluggbara installationskontakten försedd med mekaniskt skydd mot att mismera. Den pluggbara installationskontakten erbjuder beröring - bevisskydd med livekomponenter i enlighet med skyddstyp IP20 (när parad: IP2XC (dessa kompakta anslutningar är inte utformade för användning i öppna, lättillgängliga områden!)). Allmänna nätapplikationer för nästan alla användningsområden kan realiseras med WINSTA® MIDI pluggbara installationsanslutningar med en kodning. Denna pluggbara installationskontakt används för elektriska strömmar upp till 25 A. Således är produkten särskilt lämplig för högeffekt. WINSTA® MIDI pluggbara anslutningssystem med push - i Cage Clamp® Spring Pressure Connection Technology underlättar säker elektrifiering. Tack vare det medföljande testplatsen är det möjligt att kontrollera anslutningar även när de är anslutna. Det sparar tid och minskar installationsarbete och kostnader.
WINSTA® MIDI -lösningar för din elektriska installation - skyddad mot att mymma och underhåll - gratis
WINSTA® pluggbara anslutningssystem möjliggör pluggbar elektrisk installation. Detta sparar tid, sänker kostnaderna och minskar behovet av service. Nu kan du också sänka installationskostnaderna utan att kompromissa med säkerhet och kvalitet: med låsspaken minskar behovet av service och förhindrar onödig driftstopp.
- Skydd mot att missa eliminerar fel
- pre - monterade versioner
- För alla huvudsakliga applikationer
- flexibel installation för att spara utrymme
- Snabb ersättning av defekta enheter under pågående drift
Anslutningsdata
| Totalt antal potentialer | 3 |
| PE -funktion | Föregående PE -kontakt |
Anslutning 1
| Polnummer | 3 |
Fysisk information
| Stiftavstånd | 10 mm / 0,394 tum |
| Bredd | 30 mm / 1.181 tum |
| Höjd | 48 mm / 1,89 tum |
| Djup | 46 mm / 1.811 tum |
Mekanisk data
| Använda | ALLMÄNNA ANVÄNDNINGAR |
| Kodning | A |
| Märkning | L ⏚ N |
| Potentiell markering | L ⏚ N |
| Parningskraft för en plugg - I samband | ca . 20 ... 70 n (beroende på polantal) |
| Retention Force of a Plug - I anslutning | När det är låst:> 80 n |
| Ojämn kraft av en plug - i anslutning | Olåst: ca . 20 ... 70 n (beroende på polantal) |
| Antal parningscykler | 200, utan resistiv belastning |
| Typ av distributionslåda | Distributionskontakt, 5-vägs |
| Skyddstyp | IP20; När parad: IP2XC (dessa kompakta anslutningar är inte utformade för användning i öppna, lättillgängliga områden!) |
Plug - i anslutning
| Kontakttyp (pluggbar kontakt) | Uttag/plugg |
| Memisk skydd | Ja |
| Anmärkning om att mismera skyddet | AllaWinsta®Komponenter är 100% skyddade mot att mymma när: a.) Anslut olika antal poler b.) Plugging medan roterad 180 c.) Plugging medan den är i sidled d.) Anslut en pol |
| Låsspak | ja |
| Låsning av plug - i anslutning | låsspak |
| Anmärkning om låssystem | Alla kontakter för monterade installationer (SNAP - I versioner för belysningsarmaturer eller enheter är alla typer av PCB- och distributionskontakter) fabrik - utrustade med låsspakar för att säkerställa att pluggar och uttag är säkert låsta. Ytterligare låsspakar krävs endast för flygande leads (plug/socket). |
| Antal låsspakar | 6 |
Materialdata
| Obs (Materialdata) | Information om materialspecifikationer finns här |
| Färg | vit |
| Isoleringsmaterial (huvudbostäder) | Polyamid (PA66) |
| Tapplig klass per UL94 | V0 |
| Kontaktmaterial | Koppar- eller kopparlegering; yta - behandlad |
| Kontaktplätning | Tenn |
| Brandbelastning | 0,567MJ |
| Vikt | 36,1g |
Miljökrav
| Bearbetningstemperatur | -5 ... +40 examen |
| Kontinuerlig driftstemperatur | -35 ... +85 examen |
| Not om kontinuerlig driftstemperatur | Isolerande delar för temperaturer mindre än eller lika med 105 grader |
Handelsuppgifter
| PU (SPU) | 25 st |
| Förpackningstyp | låda |
| Ursprungsland | De |
| Gtin | 4045454251529 |
| Tulltariffantal | 85366990990 |
Produkts klassificering
| Unspsc | 39121406 |
| ECL@SS 10.0 | 27-44-06-03 |
| ECL@SS 9.0 | 27-44-06-03 |
| Etim 9.0 | EC002567 |
| Etim 8.0 | EC002567 |
| Eccn | Ingen amerikansk klassificering |
Miljöproduktöverensstämmelse
| ROHS -efterlevnadsstatus | Kompatibelt, inget undantag |
Populära Taggar: 770-658, Kina 770-658 Tillverkare, leverantörer, fabrik
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







