
Beskrivning
Dessa ovala lysdioder är specifikt designade för full - färgvideoskärmar, digitala skyltar och passagerare - informationsskyltar. Det ovalformade strålningsmönstret och den höga lysande intensiteten säkerställer att dessa enheter är utmärkta för ljust solljus eller utomhusapplikationer med låg kraftförbrukning. Dessa lampor är gjorda med en avancerad optisk - klass epoxy som erbjuder överlägsen hög - temperatur och hög - fuktighetsprestanda i utomhus signal och teckna tillämpningar. Inkapslingsarten innehåller anti - uv material för att minska effekterna av långa effekterna långa {{{{} term.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Cree Led |
| Produktkategori: | Lysdioder med en färg |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Röda lysdioder |
| Monteringsstil: | Genom hålet |
| Paket / fall: | T -1 3/4 (5 mm) |
| Våglängd/färgtemperatur: | 621 nm |
| Belysningsfärg: | Röd |
| Lysande intensitet: | 2200 MCD |
| Om - framåt nuvarande: | 20 ma |
| VF - Framåtspänning: | 2.1 V |
| Power Rating: | 130 MW |
| Linsfärg: | Röd |
| Lensdimensioner: | 5,1 mm x 3,7 mm |
| Linsform: | Oval kupol |
| Lens transparens: | Rensa |
| Serie: | C5smf - rjf |
| Förpackning: | Ammopack |
| Stämpla: | Cree Led |
| Höjd: | 7 mm |
| LED -storlek: | T -1 3/4 (5 mm) |
| Längd: | 5,1 mm |
| Maximal driftstemperatur: | + 95 C |
| Minsta driftstemperatur: | - 40 C |
| Produkttyp: | Lysdioder med en färg |
| Fabrikspaketkvantitet: | 2500 |
| Underkategori: | Lysdioder |
| Typ: | Lysdioder med en färg |
| Visningsvinkel: | 100 grader x 40 ° |
| VR - Omvänd spänning: | 5 V |
| Bredd: | 3,7 mm |
Populära Taggar: C5SMF - rjf - cu14QBB2, China C5SMF - rjf - Cu14QBB2 Tillverkare, leverantörer, fabrik, fabrik, Clr6a-tkw-sd0f0a0e0bb7c3ce53, CMU1003-0000-000N0B0A30E, för Cree Led, XHP35B-00-0000-0DPUD240H, Xpebgr-l1-0000-00f02, XQered-H0-0000-000000401
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







