
XBDRED-00-0000-000000702
Enfärgade lysdioder Röd lysdiod 620 - 625nm, XLamp XB-D-serien
Beskrivning
XLamp® XB-D LED ger nästa-generations prestanda, pris och storlek till alla LED-belysningstillämpningar. XB-D:s fotavtryck möjliggör mindre design med tätt packade arrayer för bättre ljusblandning och koncentration.
XB-D delar ett gemensamt fotavtryck och enhetlig paketdesign över alla vita och färgkonfigurationer, vilket förenklar kort- och optisk design för många LED-system. XB-D är optimerad för att dramatiskt sänka systemkostnaderna i alla belysningstillämpningar, från inomhus- och utomhusbelysning till arkitektonisk belysning och transportbelysning.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Cree LED |
| Produktkategori: | Enfärgade lysdioder |
| RoHS: | Detaljer |
| Produkt: | Röda lysdioder |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Paket/fodral: | SMD-2 |
| Våglängd/färgtemperatur: | 625 nm |
| Belysningsfärg: | Röd |
| Ljusflöde/strålningsflöde: | 67,2 lm |
| Om - Vidarebefordra aktuell: | 350 mA |
| Vf - Framspänning: | 2.25 V |
| Effektvärde: | 3 W |
| Linsform: | Kupol |
| Linstransparens: | Rensa |
| Serie: | XB-D Röd |
| Förpackning: | Rulle |
| Stämpla: | Cree LED |
| Höjd: | 1,84 mm |
| LED storlek: | 2,45 mm x 2,45 mm x 1,84 mm |
| Längd: | 2,45 mm |
| Maximal drifttemperatur: | + 150 C |
| Produkttyp: | Enfärgade lysdioder |
| Fabriksförpackning: | 1000 |
| Underkategori: | lysdioder |
| Handelsnamn: | XLamp |
| Typ: | High Power LEDs |
| Betraktningsvinkel: | 140 grader |
| Vr - Omvänd spänning: | 5 V |
| Bredd: | 2,45 mm |
| Enhetsvikt: | 0,082453 oz |
Populära Taggar: xbdred-00-0000-000000702, Kina xbdred-00-0000-000000702 tillverkare, leverantörer, fabrik, CLQ6B-TKW-S1L1R1H1TBB7935AA3, Clr6a-tkw-sd0f0a0e0bb7c3ce53, JK3030AWT-00-0000-000B0BL465E, JR5050AWT-P-B27EB0000-N0000001, XHP35B-00-0000-0DPUD240H, Xpebgr-l1-0000-00f02
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







