
XHP35B-H0-0000-0D0BD40E1
Vita lysdioder Vita 6500 K 70-CRI, XLamp XHP35B
Beskrivning
XLamp® XHP35.2 LED är nästa generations LED-lampor med extremt hög effekt som finns tillgängliga i XP-fotavtrycket. XHP35.2 LED är byggd på Cree LEDs senaste hög- LED-arrayteknik och förbättrar spänningsegenskaperna, effektiviteten och tillförlitligheten hos XHP35 LED i samma 3,45 mm x 3,45 mm fotavtryck. Den nya XHP35.2 LED ger en enkel uppgradering- så att belysningstillverkare kan uppnå högre system-LPW på befintliga XHP35-designer med minimal kostnad för systemomformning.
XHP35.2 LED erbjuder ett hög-alternativ. I detta dokument betecknar termen XHP35.2 XHP35.2 LED utan hänsyn till hög densitet eller hög intensitet. Termerna High Density och High Intensity används när det är nödvändigt för att skilja prestanda för de två alternativen.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Cree LED |
| Produktkategori: | Vita lysdioder |
| RoHS: | Detaljer |
| Produkt: | Vita lysdioder |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Paket/fodral: | 1414 (3535 metriska) |
| Belysningsfärg: | Cool Vit |
| Våglängd/färgtemperatur: | 6500 K |
| Ljusflöde/strålningsflöde: | 550 lm |
| Färgåtergivningsindex - CRI: | 70 |
| Betraktningsvinkel: | 120 grader |
| Om - Vidarebefordra aktuell: | 350 mA |
| Vf - Framspänning: | 11 V |
| Effektvärde: | 4 W |
| Längd: | 3,45 mm |
| Bredd: | 3,45 mm |
| Höjd: | 1 mm |
| Maximal drifttemperatur: | + 150 C |
| Linsfärg: | Gul |
| Linsmått: | 3,45 mm x 3,45 mm |
| Linsform: | Fyrkant |
| Linstransparens: | Diffuserad |
| Serie: | XHP35.2 |
| Förpackning: | Rulle |
| Förpackning: | Klipptejp |
| Förpackning: | MouseReel |
| Stämpla: | Cree LED |
| Produkttyp: | Vita lysdioder |
| Fabriksförpackning: | 1000 |
| Underkategori: | lysdioder |
| Typ: | High Power LEDs |
Populära Taggar: xhp35b-h0-0000-0d0bd40e1, Kina xhp35b-h0-0000-0d0bd40e1 tillverkare, leverantörer, fabrik, Clr6a-tkw-sd0f0a0e0bb7c3ce53, för Cree Led, JK3030AWT-00-0000-000B0BL465E, XHP35B-00-0000-0DPUD240H, Xpebgr-l1-0000-00f02, Xteary-00-0000-000000n03
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







