
CXA3050-0000-000N0HX257F
Vita lysdioder Vita 5700 K 80-CRI, XLAMP CXA3050-36V
Beskrivning
XLAMP® CXA3050 LED -arrayen expanderar Cree LED: s familj av högflöde, multi -Die -integrerade matriser, och erbjuder hög prestanda i en enkel - till - användplattform. Med XLAMP LED -belysningsklassens tillförlitlighet möjliggör CXA3050: s enhetliga utsläppsyta både riktnings- och icke -riktade belysningsapplikationer och armatur- och lampdesign. CXA3050 är tillgängligt i 2 -steg, 3 -steg och 4 -stegs färgkonsistens, och med en 23 -mm optisk källa och ger nya nivåer av flöde och effektivitet till denna formfaktor. CX Family LED Design Guide tillhandahåller grundläggande information om kraven för att använda CXA3050 LED framgångsrikt i armaturdesign.
| Produktattribut | Attributvärde |
|---|---|
| Tillverkare: | Cree Led |
| Produktkategori: | Vita lysdioder |
| ROHS: | Information |
| Produkt: | Vita kolvlysdioder |
| Monteringsstil: | Smd/smt |
| Paket / fall: | COB - chip - på - brädet |
| Belysningsfärg: | Coolvit |
| Våglängd/färgtemperatur: | 5700 K |
| Lysande flöde/strålningsflöde: | 5590 LM |
| Color Rendering Index - CRI: | 80 |
| Visningsvinkel: | 115 grader |
| Om - framåt nuvarande: | 1.4 A |
| VF - Framåtspänning: | 37 V |
| Power Rating: | 100 W |
| Längd: | 27,35 mm |
| Bredd: | 27,35 mm |
| Höjd: | 1,7 mm |
| Linsfärg: | Tonad |
| Lensdimensioner: | 23 mm |
| Linsform: | Rund platt |
| Lens transparens: | Rensa |
| Serie: | CXA3050 |
| Förpackning: | Rör |
| Stämpla: | Cree Led |
| LED -storlek: | 27,35 mm x 27,35 mm x 1,7 mm |
| Produkttyp: | Vita lysdioder |
| Fabrikspaketkvantitet: | 100 |
| Underkategori: | Lysdioder |
| Typ: | Lysdioder med hög effekt |
Populära Taggar: CXA3050-0000-000N0HX257F, Kina CXA3050-0000-000N0HX257F Tillverkare, leverantörer, fabrik, CLQ6B-TKW-S1L1R1H1TBB7935AA3, Clr6a-tkw-sd0f0a0e0bb7c3ce53, CMU1003-0000-000N0B0A30E, för Cree Led, JK3030AWT-00-0000-000B0BL465E, Xteary-00-0000-000000n03
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar







